wersja testowa serwisu

Pijany mężczyzna spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

alkomat-alkohol

Uniejowscy policjanci z pomocą zgłaszającego zatrzymali mężczyznę, który kierując Fordem spowodował kolizję na terenie powiatu tureckiego i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

14 kwietnia 2021 roku po godzinie 15:00, dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową nr 72 w kierunku Uniejowa pojazdem marki Ford Transit, porusza się sprawca kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Ewinów w powiecie tureckim. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i prawdopodobnie jest pijany.

Zgłaszający jechał za kierowcą Forda i będąc w stałym kontakcie telefonicznym, na bieżąco informował Centrum Powiadamiania Ratunkowego, jaką drogą porusza się sprawca kolizji. W Uniejowie policjanci ujawnili odpowiadający rysopisowi zaparkowany w garażu samochód z uszkodzonym przodem, z którego wysiadał mężczyzna.

Kierującym i sprawcą kolizji był 35-letni mieszkaniec gminy Uniejów, który był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna najechał na tył przyczepy rolniczej i odjechał z miejsca zdarzenia. 35-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Oprócz tego sprawca musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

źródło: KPP w Poddębicach