wersja testowa serwisu

Pijany spowodował kolizję drogową. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu

breathalyser-1684428_960_720

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał sprawca kolizji drogowej w Ruścu. Naoczny świadek zdarzenia zabrał nieodpowiedzialnemu kierowcy kluczyki. 49-latek stracił już prawo jazdy, a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

Do kolizji drogowej doszło 14 grudnia 2020 roku o godzinie 18.00 w miejscowości Rusiec, na skrzyżowaniu ulic Wieluńskiej i Dworcowej. Policjanci ustalili, że 49-letni obywatel Gruzji kierujący mazdą, wjechał na skrzyżowanie z nadmierną prędkością. Stracił panowanie nad autem i uderzył w przód samochodu ciężarowego marki Man zaparkowanego za skrzyżowaniem na drodze wyłączonej z ruchu. Naoczny świadek zdarzenia przekazał mundurowym kluczyki od mazdy. Oświadczył, że zaraz po kolizji podbiegł do kierowcy osobówki, aby sprawdzić czy potrzebna jest pomoc. Kiedy wyczuł woń alkoholu od kierowcy, zabrał mu kluczyki ze stacyjki. 49-letni kierowca mazdy miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Równie nietrzeźwa była jego pasażerka, obywatelka Ukrainy, która miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Kierujący stracił prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

Przypominamy, alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego!

Źródło: KPP Bełchatów