wersja testowa serwisu

Pijany wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję

policja---napis

Nietrzeźwy sprawca kolizji drogowej odpowie za swoje czyny, po tym jak uderzył w inny pojazd. Miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Apelujemy o rozsądek!

W czwartek, 27 maja około godziny 18.00 w miejscowości Kiernozia doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły dwa pojazdy. Policjanci z ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący Peugeotem, 71-letni mieszkaniec powiatu łowickiego, na skutek nieprawidłowego włączania się do ruchu uderzył w Suzuki, którym kierowała 46-latka z powiatu łowickiego.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierujących okazało się, że 71-latek ma aż 1,7 promila alkoholu w organizmie, kobieta była trzeźwa. Mężczyzna zakończył swoją jazdę. Stracił prawo jazdy a za spowodowanie kolizji drogowej zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Ponadto odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym. W przeciwnym razie stwarzamy na drodze zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może zakończyć się tragicznie - apelują policjanci.

źródło: KPP w Łowiczu