wersja testowa serwisu

Piotrków Trybunalski: Policyjna wizyta z SP nr 3

po_20210917-103209_1
KMP Piotrków Trybunalski

Tematy bezpieczeństwa poznane od najmłodszych lat mogą zaowocować w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby przekazywać tą wiedzę najmłodszym. O wielu tematach związanych z bezpieczeństwem mogli porozmawiać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3.

16 września piotrkowska dzielnicowa odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Z grupą dzieciaków porozmawiała przede wszystkim o bezpieczeństwie w czasie drogi do szkoły. 

- Policjantka przypomniała zasady przechodzenia przez pasy, a także zwróciła uwagę aby w rejonach gdzie poruszają się pojazdy zachowywać czujność i zwracać uwagę na poruszające się pojazdy. Podczas spotkania omówione zostały również zasady bezpieczeństwa podczas podróży samochodem oraz rola fotelika samochodowego. Ważnym tematem, który również został poruszony był kontakt z osobą obcą. Aspirant Katarzyna Dębińska omówiła z najmłodszymi jak zachować się kiedy osoba obca ich zaczepi na ulicy bądź podczas pobytu samemu w domu. Dzieci z zaangażowaniem wzięły udział w spotkaniu. Chętnie odpowiadały na pytania, a także zadawały swoje - relacjonuje Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.