wersja testowa serwisu

Piotrkowianie chętnie korzystają z punktu konsultacyjnego programu "Czyste Powietrze"

powietrze
UM Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy urzędnicy chwalą się statystykami popularności punktu konsultacyjno-informacyjnego programu „Czyste Powietrze". Jak podkreślają ten program wymiany starych źródeł ciepła cieszy się sporym zainteresowaniem, a to bezpośrednio przekłada się na liczby zarówno wypełnionych wniosków, jak i spotkań doradczych. Ilu piotrkowian odwiedziło urzędników?

- Pomogliśmy już przy wypełnieniu ponad 100 wniosków, a do tego udzieliliśmy ponad 300 konsultacji - wylicza Barbara Król, kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, która odpowiada za funkcjonowanie punktu w piotrkowskim magistracie.

Przypomnimy, że piotrkowski magistrat uruchomił punkt w oparciu o umowę między samorządem, a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

- Nasze działania wyszły naprzeciw potrzebom mieszkańców ponieważ widzimy, że program cieszy się w naszym mieście coraz większym zainteresowaniem – dodaje kierownik Król. 

Pomoc magistrackich urzędników nie ogranicza się wyłącznie do programu „Czyste Powietrze".

- Pomagamy także przy wnioskach z programu „Moja Woda" związanym z zagospodarowaniem wody opadowej - informuje Barbara Król i zaznacza, że urzędnicy robią to mimo, że magistrat nie ma podpisanego porozumienia w tej sprawie z WFOŚiGW. - Podobnie jak przy "Czystym powietrzu" tak i tutaj wspieramy mieszkańców poprzez udzielanie informacji i pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie – podsumowuje Barbara Król.

Dodajmy, że punkt informacyjno-konsultacyjny znajduje się w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28. Informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 44/732-18-23 / 24 / 22 oraz osobiście po wcześniejszym umówieniu wizyty pod jednym z ww. numerów.