wersja testowa serwisu

Pobił i okradł mężczyznę idącego po chodniku. "Kopnął w klatkę piersiową i głowę, uderzał oraz dusił". Pijany agresor zatrzymany

262-122227
fot. KPP w Kutnie

Po kilkunastu minutach od zgłoszenia, po krótkim pościgu kutnowscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o rozbój i kradzież rozbójniczą. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

19 października 2020 roku około godz. 13.30 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na ul. Sowińskiego. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali pokrzywdzonego. Oświadczył on, że kilka minut wcześniej został zaatakowany przez znaną mu osobę.

- Z relacji ofiary przestępstwa wynikało, że kiedy szedł ulicą podszedł do niego mężczyzna i zażądał od niego pieniędzy i telefonu komórkowego. Kiedy odmówił, 22-latek zareagował agresywnie, zaciągnął mu kaptur na głowę, kopnął w klatkę piersiową i głowę oraz uderzał oraz dusił, po czym zabrał mu pieniądze oraz e-papierosa - informuje policja. - Mężczyzna próbował odzyskać swoje skradzione chwilę wcześniej rzeczy. Sprawca jednak postanowił za wszelką cenę utrzymać łup i zaczął grozić pokrzywdzonemu ponownym użyciem wobec niego przemocy. Następnie uciekł.

Ofiara dokładnie opisała sprawcę, dzięki czemu po kilkunastu minutach od zgłoszenia mundurowi namierzyli 22-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego. Mężczyzna widząc policjantów zaczął uciekać. Po krótkim pościgu pieszym sprawca był już w rękach policjantów.

- Napastnik znajdował się pod wpływem alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie - dodają mundurowi. - Śledczy ustalili także, że 22-latek w sierpniu 2020 roku dokonał kradzieży elektronarzędzi na terenie jednego ze sklepów w Kutnie na kwotę ponad 500 złotych.

Mężczyzna 21 października 2020 roku usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju i kradzieży rozbójniczej. Tego samego dnia sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie też odpowiedzialności za kradzież elektronarzędzi.