wersja testowa serwisu

Początek roku szkolnego w Kutnie. Naukę rozpoczęło ponad 4100 dzieci

batch_DSC0732_20210901-115156_1
fot. UM Kutno

Uczniowie wrócili do szkół po wakacyjnej przerwie. W kutnowskich szkołach podstawowych w zasadach reżimu sanitarnego odbyły się spotkania z dyrektorami i wychowawcami. W Szkole Podstawowej nr 9 osobno przywitani zostali pierwszoklasiści. Podczas uroczystego rozpoczęcie roku szkolnego w hali sportowej placówki przywitała ich dyrektor Małgorzata Margulska-Haczyk.

- Ten rok szkolny z pewnością będzie pełen wyzwań dla uczniów, rodziców i nauczycieli. W związku z pandemią towarzyszą nam wszystkim, a szczególnie rodzicom uczniów klas pierwszych niepewność i obawy. Dobrze rozumiem tę troskę. Podzielam ją i deklaruję, że jako dyrektor tej szkoły, razem z moimi nauczycielami zrobimy wszystko, co w naszej mocy, abyśmy mogli bezpiecznie prowadzić kształcenie – mówiła dyrektor SP nr 9.

Na uroczystości w dziewiątce był obecny Zbigniew Wdowiak, zastępca Prezydenta Kutna.


- Dzisiaj otwiera się dla was zupełnie nowy świat. Świat bardziej dorosły. Świat, na który patrzycie z dużą nadzieją i odwagą, inni może ze strachem, ale przed wami piękne dni dzieciństwa związanego ze Szkołą Podstawową nr 9. Życzę wam realizacji edukacyjnych planów i marzeń i aby te lata były jak najbardziej dla was przyjemne – mówił Zbigniew Wdowiak.


W siedmiu kutnowskich szkołach podstawowych naukę rozpoczęło 3101 uczniów w 147 oddziałach. 416 z nich to uczniowie klas pierwszych. Naukę w kutnowskich placówkach gwarantuje 344 nauczycieli.

Rok szkolny rozpoczął się także w przedszkolach. Z opieki w sześciu placówkach miejskich i punktach przedszkolnych skorzysta 1079 dzieci, w tym 304 dzieci w wieku 6 lat.

źródło: UM Kutno