wersja testowa serwisu

Pod patronatem EKU24: I Konkurs Poetycki im. Józefa Bohdana Zaleskiego

7yui

Gminna Biblioteka Publiczna w Leszczynku, wspólnie z Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku, zaprasza do udziału w konkursie poetyckim im. Józefa Bohdana Zaleskiego.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: I kat. - 12-17 lat, II kat. – dla osób, które ukończyły 18 lat. Jego celami są: nawiązanie do historii zabytkowego zespołu dworsko-parkowego w Leszczynku, przywracanie pamięci o Józefie Bohdanie Zaleskim, poecie epoki romantyzmu, rozwijanie umiejętności warsztatowych oraz wymiana doświadczeń, inspirowanie do aktywności twórczej, kształtowanie postaw literackich oraz wiary we własne siły i umiejętności, rozwój turystyki kulturowej, promocja gminy Kutno oraz popularyzacja twórczości literackiej.

Utwory poetyckie zgłoszone do konkursu winny być inspirowane twórczością Józefa Bohdana Zaleskiego. Organizator co roku będzie ogłaszał tematykę konkursu (np. przyroda, miłość, patriotyzm etc.) nawiązującą do poezji J.B. Zaleskiego. Każdy utwór powinien mieć tytuł zgodny z jego treścią. Temat konkursu w żaden sposób nie ogranicza twórczej wyobraźni uczestników.

Aby wziąć udział w konkursie należy do dnia 31 marca dokonać zgłoszenia elektronicznie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres Centrum Kultury Gminy Kutno, Leszczynek 49a, 99-300 Kutno, poprzez przesłanie utworu poetyckiego wraz z metryczką i wymaganymi oświadczeniami, z dopiskiem „Konkurs poetycki". Każdy uczestnik do konkursu może zgłosić 1 utwór poetycki. Rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród odbędą się w kwietniu.

Szczegółowe informacje w regulaminie w TYM MIEJSCU.

Patronat honorowy nad Konkursem objęli: Wójt Gminy Kutno, Starosta Kutnowski, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego oraz Łódzkie Towarzystwo Naukowe.

Wydarzenie organizowane w ramach trwałości projektu pn. „Rozwój gospodarki turystycznej w gminie Kutno poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.