Podpalacz z powiatu kutnowskiego zatrzymany przez policję. Grozi mu do 5 lat więzienia

262-165609
fot. KPP w Kutnie

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krośniewicach zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego podejrzewanego o spowodowanie co najmniej dwóch pożarów. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Od początku roku do podpaleń dochodziło w miejscowości Ostrowy. Podpalacz upodobał sobie rejon tamtejszych ogródków działkowych. 

- Między 12 stycznia, a 23 lutego 2023 roku otrzymaliśmy zgłoszenia podpaleń altanek drewnianych. 8 marca 2023 roku tuż po godzinie 23:00 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenie, gdzie w rejonie ogródków działkowych ma miejsce pożar również drewnianej altany. Po zakończonej akcji gaśniczej policjanci przystąpili do zabezpieczania śladów i przeprowadzenia niezbędnych czynności zmierzających do ustalenia przyczyny pożaru. Z zebranych na miejscu materiałów wynikało, iż do zniszczenia mienia doszło w wyniku podpalenia. Właściciel oszacował straty na kwotę 15 000 złotych - mówi mł. asp. Daria Olczyk.

Dzięki skrupulatnej pracy funkcjonariuszy i doskonałego rozpoznania dzielnicowych z krośniewickiego komisariatu udało się ustalić podejrzanego o te wszystkie przestępstwa. Okazał się nim być 47-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Następnego dnia rano został zatrzymany przez policjantów w swoim mieszkaniu. 

- Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna jest odpowiedzialny za dokonanie wcześniejszych podpaleń na terenie ogródków działkowych - dodaje mł. asp. Daria Olczyk. - Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zastosował wobec zatrzymanego 47-latka areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. Za zniszczenie mienia poprzez podpalenie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.