Podsumowanie działań "Prędkość" na kutnowskich drogach

pomiar-predkosci
fot. ilustracyjne/policja

19 maja 2023 roku policjanci kutnowskiej drogówki podczas działań krajowych "Prędkość" egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. Aż 50 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, a jednemu z kierujących zatrzymano prawo jazdy.

Działania miały na celu przede wszystkim kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością. Tego dnia funkcjonariusze zwracali również uwagę na inne wykroczenia w ruchu drogowym W działaniach udział wzięło 10 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Policjanci kontrolowali ulice powiatu kutnowskiego, ujawniając w 50 przypadkach przekroczenie, przez kierujących dopuszczalnej prędkości. W każdym przypadku funkcjonariusze stosowali środki represyjne. Podczas działań policjanci nałożyli 47 - mandatów karnych oraz sporządzili 4 wnioski o ukaranie do Sądu, zaś 8 kierujących pouczyli. Ponadto, w trakcie działań pn. „Prędkość", kutnowscy policjanci ujawnili kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 56 km/h co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy. Kierujący jadąc z nadmierną prędkością stwarzali tym samym, nie tylko zagrożenie dla siebie ale także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Policja apeluje do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h kierowcy zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP Kutno