Podwójne zabójstwo w Łodzi. Ofiary i sprawca to mieszkańcy Zduńskiej Woli

216-162241
fot. KWP w Łodzi

W niedzielę, 15 stycznia kilka minut przed godziną 4.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch zakrwawionych osobach znalezionych na klatce schodowej budynku mieszkalnego na ulicy Tymienieckiego w Łodzi. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili tę informację. Jak się okazało jedna z osób już nie żyła w momencie przyjazdu służb, druga zmarła pomimo przeprowadzonej reanimacji. Okazuje się, że ofiary to mieszkańcy Zduńskiej Woli. Zatrzymany w tej sprawie sprawca, także pochodzi z tego miasta.

Do zdarzenia doszło w nocy, z soboty na niedzielę w budynku mieszkalnym przy ulicy Tymienieckiego. Przed godziną 4:00 policja została powiadomiona o odnalezieniu w korytarzach budynku dwóch zakrwawionych osób. 

- Jak się okazało na pierwszej kondygnacji, w pobliżu windy leżała zakrwawiona kobieta. Podjęta próba jej reanimacji była bezskuteczna. Piętro wyżej natomiast, nieopodal mieszkania, w którym doszło do zdarzenia znaleziono ciało mężczyzny - podaje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Na ciele obu ofiar ujawniono bardzo liczne rany, głównie w obrębie tułowia. Zarówno w mieszkaniu jak i na zewnątrz widoczne były ślady krwi. Zabezpieczono nóż kuchenny – prawdopodobne narzędzie zbrodni. W lokalu znaleziono butelki po alkoholu i prawdopodobnie substancje psychotropowe.