wersja testowa serwisu

Pojechali na wystawę maszyn rolniczych, by je okraść! Wpadli kilka godzin później

skotniki
KMP Piotrków Trybunalski

Policjanci z Komisariatu w Sulejowie wspólnie z piotrkowskimi kryminalnymi ustalili, a następnie zatrzymali osoby odpowiedzialne za kradzieże elementów maszyn rolniczych. Bezczelni złodzieje, którzy wkrótce usłyszą zarzuty, okradli maszyny wystawione w ramach prezentacji maszyn rolniczych w Skotnikach. 

15 września dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży elementów ciągników rolniczych. Do kradzieży doszło podczas wystawy maszyn rolniczych w Skotnikach (gmina Aleksandrów). Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że sprawcy poruszali się oplem, który nie posiadał tablic rejestracyjnych. 

- Mundurowi po krótkim czasie od zgłoszenia wiedzieli już, że kradzieży dokonały osoby zamieszkałe w powiecie opoczyńskim. Ponadto, policjanci uzyskali informację jakie tablice rejestracyjne posiadała corsa. Przy współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Paradyżu dotarli do posesji, na której zaparkowany był opel wykorzystany w przestępczym procederze. Kilka godzin po zdarzeniu piotrkowscy kryminalni zatrzymali przestępcze trio - informuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.

W pomieszczeniach mieszkalnych odnaleźli również skradzione elementy o wartości około 6000 złotych. Po kolejnych ustaleniach, mundurowi dotarli do kolejnego mężczyzny, który mógł mieć związek z kradzieżą. 

- Podczas przeszukania mundurowi u 43-latka odnaleźli myjkę ciśnieniową, której kradzież miała miejsce w lipcu 2021 roku. Wartość myjki oszacowana została na prawie 7000 złotych. 34-latka oraz 29 i 30-latek wkrótce usłyszą zarzut kradzieży oraz usiłowania kradzieży, natomiast 43-latek odpowie za kradzież myjki - dodaje Gajewska.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.