Polfarmex Kutno: Zwycięstwo na starcie ligi

1cb87e15d06c18034fbb631f14d2c6f3_L

Nie było łatwo, ale drużyna Jarosława Krysiewicza pokonała swojego pierwszego rywala w nowym sezonie ligowym. Kutnowscy koszykarze ograli w wyjazdowym pojedynku ekipę z Pruszkowa 83:75 (18:23, 26:8, 26:20, 13:24).

Kutnowscy koszykarze zaaplikowali rywalom 15 "trójek" i byli wyraźnie lapsi na tablicach (41:28). Najlepszymi graczami spotkania okazał się Grzegorz Grochowski, który rozdał 8 asyst i zdobył 22 punkty. Wśród przegranych były zawodnik Polfarmexu Mateusz Szwed zdobył 27 punktów i zebrał z tablic 12 piłek. Warto również odnotować dobry występ dwóch innych graczy Polfarmexu, Krzysztof Krajniewski zdobył 17 punktów (5/8 za trzy), a bezbłędny był Adrian Matyszkiewicz (11 punktów, 4/4 z gry).

Gospodarze świetnie rozpoczęli sobotni pojedynek, jednak ostatecznie nie byli wstanie pokonać Kutnian. Pruszkowianie zaczęli od prowadzenia 16:5, ale w kolejnych minutach dominowali kutnowscy koszykarze, którzy wygrali drugą kwartę 26:8. Polfarmex prowadził nawet 73:51, ale po przerwie spowodowanej problemami technicznymi w hali gospodarzy, kutnianie dali się zepchnąć do defensywy. Znicz zbliżyl się na sześć "oczek", jednak na więcej nie pozwolili koszykarze Polfarmexu i ostatecznie obronili wcześniej wypracowaną przewagę, pokonując gospodarzy 83:75.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Polfarmex Kutno 75:83 (23:18, 8:26, 20:26, 24:13)

Elektrobud-Investment ZB: Szwed 27, Szczypiński 19, Janik 14, Cetnar 11, Nieporęcki 3, Jankowski 1, Dalkowski 0, Drewniak 0, Sobczak 0.
Polfarmex: Grochowski 22, Krajniewski 17, Majewski 13, Matyszkiewicz 11, Fiszer 5, Krzywdziński 5, Małecki 5, Poznański 3, Nowakowski 2.