wersja testowa serwisu

Policja rusza z ogromnym śledztwem, będą telefony od mundurowych! Połączenia tylko z trzech numerów

policja-bedzie-dzwonic
Pixabay

Pabianiccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi, prowadzą dochodzenie w sprawie licznych oszustw internetowych. Śledztwo ruszyło w związku z zawiadomieniem złożonym przez mieszkankę Pabianic, ale jak się okazuje pokrzywdzonych jest bardzo dużo. W związku z licznymi przestępstwami mundurowi będą w najbliższym czasie weryfikować listę osób, które padły ofiarą oszustów - w związku z tym można się spodziewać telefonu od służb. Warto jednak dodać, że funkcjonariusze będą dzwonić tylko i wyłącznie z trzech numerów telefonów, tak by każdy kto odbierze połączenie miał pewność, że rozmawia z policjantem. O co mogą pytać i jakie połączenie jest bezpieczne? Przeczytaj w artykule!

Policja w Pabianicach prowadzi żmudne dochodzenie przeciwko osobom podejrzanym o dokonanie licznych oszustw internetowych.

- W przebiegu sprawy, sprawcy podszywali się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia zastrzeżonych informacji, zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem, czy też nakłonienia ofiary do określonych działań. Sprawcy posługiwali się określoną treścią wiadomości SMS, adresami www oraz nr telefonów komórkowych - informuje oficer prasowy KPP w Pabianicach.

Prowadzone śledztwo wymaga od policjantów weryfikacji telefonicznej, mundurowi dzwonią do osób, które mogły lub padły ofiarą oszustów. Warto jasno dodać, że ta weryfikacja telefoniczna prowadzona jest z trzech poniższych, policyjnych numerów telefonicznych:

  • 47 8424386,
  • 47 8424388,
  • 47 8424323,


Podczas rozmowy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach kierują pytania weryfikujące, celem potwierdzenie zaistnienia przestępstwa. Jak podkreślają mundurowi nie będą to pytania, które będą wymagały od odbiorcy podawania na przykład jakichkolwiek danych osobowych. Co równie ważne, telefonu od policji mogą się spodziewać tylko i wyłącznie ustalone w sprawie osoby pokrzywdzone!

- W przypadku wątpliwości co do autentyczności uzyskanego telefonu, osoby proszone są o kontakt z referentem postępowania st. sierż. Nikodem Kępa nr tel. 47 8424323 lub Naczelnikiem Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją podinsp. Agnieszką Morzyńską nr tel. 47 8424306 - dodaje policja w Pabianicach.