Najważniejsze wideo w eku24

Policjanci kutnowskiej Drogówki podsumowali działania "Prędkość"

260-165279

W tym tygodniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie na terenie powiatu kutnowskiego, przeprowadzili wzmożone działania pn "Prędkość", które miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością. Ponad 30 kierujących zostało ukaranych mandatem karnym za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

W działaniach brali udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Podczas działań kutnowscy policjanci na 32 kierujących nałożyli mandaty karne za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Ujawniono jednego kierującego, który posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a także jednego kierującego, który kierował pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości, co w świetle prawa jest przestępstwem. W obydwu przypadkach grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h kierowcy zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy a nadmierna prędkość może doprowadzić do tragedii - mówi mł. asp. Katarzyna Wasiak.