Policjanci podsumowali Święto Róży. Mandaty, liczne wykroczenia i przestępstwa

policja_radomsko

To był bardzo pracowity weekend dla funkcjonariuszy kutnowskiej komendy. Święto Róży nami. Policjanci czuwali nad porządkiem publicznym ale i także bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Nie obyło się bez mandatów, licznych wykroczeń i przestępstw popełnionych w ruchu drogowym.

Od piątku 8 września do niedzieli 10 września 2023 roku podczas uroczystości Święta Róży w Kutnie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu kutnowskiego czuwało ponad 70 funkcjonariuszy. 

- Łącznie policjanci przeprowadzili przeszło 130 interwencji. 170 kierujących zostało przebadanych na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Siedmiu kierujących dopuściło się przestępstwa kierowania pojazdami mechanicznymi będąc pod wpływem alkoholu. Aż 54 uczestników ruchu drogowego zostało ukaranych mandatem karnym za popełnione wykroczenia, Łącznie zatrzymano sześć praw jazdy z czego dwóch kierujących przekroczyło dozwolona prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym, 4 osoby kierowały pojazdami pomimo braku uprawnień - wylicza mł. asp. Daria Olczyk.