wersja testowa serwisu

Policjanci przechwycili nielegalne papierosy podczas kontroli drogowej. Kierowcy grożą trzy lata więzienia

Policjanci przechwycili nielegalne papierosy podczas kontroli drogowej. Kierowcy grożą trzy lata więzienia
fot. KPP w Kutnie

Pięćdziesiąt osiem tysięcy sztuk papierosów nie mających polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z kutnowskiej grupy "SPEED" u 46-latka. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku podczas kontroli drogowej. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na ponad 65 tysięcy zł. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

W środę, 7 kwietnia 2021 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wchodzący w skład grupy "SPEED" zatrzymali do kontroli drogowej bmw na francuskich tablicach rejestracyjnych. 45-latek kierował pojazdem pomimo braku jego dopuszczenia do ruchu. Za powyższe wykroczenie kierujący został ukarany mandatem karnym.

Policjanci, po sprawdzeniu wymaganych dokumentów, trzeźwości kierującego oraz stanu technicznego pojazdu, skontrolowali także przewożony bagaż. Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli na tylnej kanapie samochodu oraz w bagażniku 58 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki, gdzie usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek naraziłyby Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na ponad 65 tysięcy złotych. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

źródło: KPP w Kutnie