wersja testowa serwisu

Policjanci ruszają do dużej akcji! Kto na "celowniku"?

policja---lizak

Policjanci zaplanowali na środę, 16 czerwca ogólnopolską akcję. Kto tym razem na „celowniku" mundurowych? Ci, którzy w ruchu drogowym są najbardziej narażeni, czyli piesi, rowerzyści czy kierujący hulajnogami. Na czym mają polegać policyjne działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"? Sprawdź w artykule!

W ramach realizowanych działań, policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania zarówno kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów czy motocyklistów. Warto jednak dodać, że policjanci wezmą pod lupę , również zachowania samych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- Szczególnym nadzorem objęte są miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Są to przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na drogach o dużym natężeniu ruchu oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego - informują policjanci.

Dzisiejsze działania, kolejny raz, wspierane są przez firmę Screen Network S.A., która na swoich ekranach, znajdujących się na terenie kraju, emituje spot przypominający kierującym o przestrzeganiu przepisów prawa o ruchu drogowym, w tym o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia informacyjno-edukacyjne, w ramach których policjanci przypominają uczestnikom ruchu drogowego o potrzebie znajomości i przestrzeganiu przepisów.