wersja testowa serwisu

Policjanci z Kutna uderzyli w narkobiznes. Zatrzymano dwie osoby, grozi im po 10 lat więzienia

262-134951

Kutnowscy kryminalni zabezpieczyli ponad 370 gramów narkotyków. W związku z tą sprawą zatrzymali dwóch mężczyzn. To mieszkańcy Kutna w wieku 52 i 35 lat. 19 sierpnia usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kutnie sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, kryminalni z kutnowskiej komendy weszli na teren jednej z posesji w Kutnie. Z ich ustaleń wynikało, że osoby tam przebywające mogą posiadać narkotyki. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili te informacje. W jednym z mieszkań należącym do 52-latka policjanci ujawnili prawie 240 gramów amfetaminy oraz ponad 86 gramów marihuany.

- Część narkotyków schowana był w słoiku w skrzynce elektrycznej. Na posesji obecny był również 35-letni mężczyzna, który posiadał przy sobie dilerki z białym proszkiem o łącznej wadze prawie 49 gramów. Wstępne badanie również potwierdziło, że jest to amfetamina - informują policjanci.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W czwartek, 19 sierpnia usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych.

- Kryminalni tego dnia zabezpieczyli łącznie ponad 370 gramów narkotyków, które nie trafią już na rynek - dodają policjanci. - 20 sierpnia na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kutnie sąd zdecydował, że mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub psychotropowych grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.