wersja testowa serwisu

Policjanci z kutnowskiej komendy po raz kolejny w akcji "Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko"

262-118545
fot. KPP w Kutnie

Kutnowska „drogówka", Straż Ochrony Kolei, oraz pracownicy PKP po raz kolejny działały razem na przejazdach kolejowych. Akcja miała wymiar informacyjny i ostrzegawczy w ramach działań pn. „Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko".

13 sierpnia 2020 roku funkcjonariusze z kutnowskiego Wydziału Ruchu Drogowego po raz kolejny uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Tym razem działania przeprowadzono na przejeździe kolejowym w miejscowości Strzelce. Celem działań, organizowanych na przejazdach w kraju, jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz edukacja uczestników na rzecz bezpiecznych zachowań przed wjazdem bądź wejściem na tory.

Przedstawiciele policji i kolei wręczali kierowcom materiały informacyjne. Zwracali uwagę na osoby, które pokonują szlak kolejowy, czy robią to w sposób bezpieczny i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla ruchu. Przypominali o zagrożeniu wynikającym z przechodzenia przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych.

Przypominamy !

Najczęstszymi błędami prowadzącymi do tragedii na torach jest przejeżdżanie pod zamykającymi się rogatkami, omijanie półrogatek i ignorowanie znaku stop oraz czerwonego światła sygnalizacyjnego.

źródło: KPP w Kutnie