wersja testowa serwisu

Policjanci z Łodzi odzyskali skradzione auta

248-122985

Łódzcy policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej odzyskali dwa skradzione pojazdy. Jedno z aut zabezpieczono na terenie dzielnicy Łódź-Górna, drugie na Bałutach. Wartość odzyskanego mienia szacowana jest na 60 tysięcy złotych.

18 listopada 2020 roku kryminalni analizujący sprawy kradzieży aut na terenie Łodzi, uzyskali informację o dwóch pojazdach pochodzących z kradzieży. Samochody miały być wtórnie zalegalizowane i mieć nowych właścicieli. Policjanci postanowili sprawdzić dwa adresy, gdzie miały stać zaparkowane poszukiwane pojazdy marki Suzuki Grand Vitara i Peugeot 508.

Po dotarciu na miejsce wraz z biegłymi z Pracowni Mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi przeprowadzono oględziny obydwu aut. Okazało się, że miały one przerobione numery identyfikacyjne. Suzuki Grand Vitara skradzione zostało pod koniec listopada 2017 roku z przyblokowego parkingu w dzielnicy Bałuty. Peugeot 508 figurował od 2016 roku jako utracony na terenie Francji.

Nowi właściciele pojazdów zostali przesłuchani na okoliczność wejścia w posiadanie samochodów pochodzących z przestępstwa. Obecnie funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży tych pojazdów.

źródło: KWP w Łodzi