wersja testowa serwisu

Policjanci zapobiegli nielegalnemu wyścigowi w Kutnie? Wydano specjalny komunikat

policja1

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie przeprowadzili działania zapobiegające organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych. W wielu przypadkach kontrole zakończyły się mandatami karnymi.

W sobotę, 31 lipca 2021 roku w godzinach wieczornych na parkingu przed galerią handlową w Kutnie spotkało się około 40 miłośników motoryzacji. Na miejscu zjawili się też policjanci. Ich celem było zapobieganie niebezpieczeństwom, jakie wiążą się z ewentualnymi nielegalnymi wyścigami samochodowymi na ulicach miast.

- Funkcjonariusze w okolicy i na samym parkingu galerii przeprowadzili około 40 kontroli pojazdów. Ujawnili łącznie 27 wykroczeń, nałożyli 18 mandatów karnych (w tym 11 za przekroczenie prędkości). Ponadto jeden z kierujących stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości, trzem kierującym zatrzymano dowody rejestracyjne w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów - czytamy w komunikacie. - Pamiętać należy, że droga to nie tor wyścigowy, a jazda z nadmierną prędkością to zagrożenie, także dla innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że słoneczna pogoda i sucha jezdnia, nie upoważnia kierowców do jazdy z nadmierną prędkością.