wersja testowa serwisu

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole Policji w ostatni weekend wakacji

262-119247

Od piątku do poniedziałku trwać będą działania policyjne „OSTATNI WEEKEND WAKACJI". Na głównych drogach powiatu kutnowskiego przez całą dobę pracować będą policjanci. Zadaniem patroli będzie zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu podczas wakacyjnych powrotów.

Ostatni weekend wakacji jak pokazuje dotychczasowa praktyka charakteryzuje się znacznym natężeniem ruchu drogowego. Zmasowany ruch pojazdów, brawura, ciągły pośpiech, a co za tym idzie nadmierna prędkość oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym skutkują dużą ilością wypadków drogowych i ofiar. Niepokojąca jest też wysoka liczba osób, które kierują pojazdami po spożyciu alkoholu. W związku z tym już od 28 sierpnia 2020 roku na głównych drogach naszego regionu, spotkamy większą liczbę policyjnych patroli.

Służby ruchu drogowego przez najbliższe dni prowadzić będą działania „OSTATNI WEEKEND WAKACJI", podczas, których Policja ze wzmożonymi siłami będzie nadzorować poczynania kierowców. Na pobłażanie nie mogą liczyć ci, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, przekraczając dopuszczalna prędkość, wyprzedzając w miejscach zabronionych i w podobny sposób powodując zagrożenie na drodze. Podczas kontroli policjanci sprawdzą także stan trzeźwości uczestników ruchu.

Bądźmy ostrożni! Niech wzmożona czujność i zdrowy rozsądek towarzyszą nam podczas drogi powrotnej z letniego wypoczynku.

źródło: KPP w Kutnie