wersja testowa serwisu

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę dzięki reakcji świadka

policja-auto-napis

Godną naśladowania postawą wykazał się świadek, który przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Nieodpowiedzialny 65-latek wsiadł za kierownicę Audi, mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Dzięki wzorowej reakcji świadka być może nie doszło do tragedii na drodze. Mężczyźnie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 26 stycznia 2021 roku przed godziną 21:00. Dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w stronę Kiernozi jedzie Audi, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu. Pojazd nie trzymał się swojego pasa ruchu, jechał od lewej strony do prawej, stwarzając zagrożenie na drodze. Świadek powiadomił policję, przekazał dyżurnemu gdzie aktualnie się znajduje i jechał za audi.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali wskazywane auto w rejonie miejscowości Marianka. Za kierownicą znajdował się 65-letni łowiczanin. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zakończył jazdę, stracił uprawnienia do kierowania. Ponadto grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drogach. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej przypadkowego świadka został wyeliminowany z ruchu kolejny nietrzeźwy kierowca. Dzięki reakcji osoby postronnej być może nie doszło do tragedii na drodze. Widząc taką sytuację nie wahajmy się powiadomić policję. W ten sposób można uratować czyjeś zdrowie lub życie.

źródło: KPP w Łowiczu