wersja testowa serwisu

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem. Jeden z nich usłyszał "zaległe" zarzuty

262-122414
fot. KPP w Kutnie

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali trzech sprawców kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Łanięta. Większość skradzionych rzeczy zostało odzyskanych. Mężczyznom postawiono już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jednym z nich okazał się dobrze znany kutnowskim policjantom 38-latek, który dodatkowo usłyszał jeszcze kilka zarzutów.

Do zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 października 2020 roku. Z ustaleń kutnowskich policjantów wynika, że sprawcy włamali się przez okno do wnętrza budynku, który był w trakcie budowy i ukradli różnego rodzaju narzędzia i elektronarzędzia a także materiały budowlane.

Dzięki informacji uzyskanej od pokrzywdzonego o miejscu, w którym mogą znajdować się skradzione z jego mieszkania rzeczy policjanci zatrzymali 23 października 2020 roku jednego ze współsprawców. Był to 41-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego.

- W wyniku przeszukania w jego mieszkaniu policjanci znaleźli część skradzionych przedmiotów. Dalsza praca śledczych pozwoliła na ustalenie kolejnych dwóch współsprawców. Mężczyźni w wieku 38 i 17 lat także zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Cała trójka usłyszała zarzuty za kradzież z włamaniem. Zostali oddani pod dozór policyjny. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - informują mundurowi.

Ponadto na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci potwierdzili, że 38-latek podejrzany jest również o kradzież i uszkodzenie mienia, które miało miejsce w okresie od września do października bieżącego roku na terenie jednego z budynków w Kutnie. Mężczyzna wówczas dokonał kradzieży glebogryzarki, dwóch silników elektrycznych oraz dokonał licznych uszkodzeń mienia na posesji. Sprawa jest rozwojowa z uwagi na ilość odzyskanych w wyniku licznych przeszukań rzeczy mogących pochodzić z przestępstw. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.