wersja testowa serwisu

Policjanci zatrzymali złodzieja. Mężczyzna ukradł elektronarzędzia o wartości 3 tysięcy złotych

policja---kajdanki

Kutnowscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi o wartości 3 tys. zł. 27-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego odpowie za kradzież z włamaniem. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

4 czerwca 2020r do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży elektronarzędzi. Sprzęt o wartości 3.000 złotych skradziono z terenu niezamieszkałej posesji pod Kutnem. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego po zapoznaniu się z materiałami sprawy przystąpili do pracy. Znajomość środowiska przestępczego pozwoliła na szybkie wytypowanie sprawcy. To 27-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego notowany wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu. 

Funkcjonariusze ustalili, że skradzione elektronarzędzia znajdują się w miejscu zamieszkania sprawcy. Znaczna część została odzyskana. Policjanci ujawnili także mienie pochodzące z kradzieży z włamaniem sprzed kilku miesięcy. Mężczyzna usłyszał m.in. zarzut kradzieży z włamaniem. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kutno