wersja testowa serwisu
  • Wybory Prezydenckie 2020 - Urząd Marszałkowski w Łodzi - II tura

Policjanci ze Zduńskiej Woli włączyli się do akcji #GaszynChallenge

Policjanci ze Zduńskiej Woli włączyli się do akcji #GaszynChallenge
fot. KPP w Zduńskiej Woli

Zduńskowolscy policjanci zostali nominowani przez Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie do wzięcia udziału we wspólnej akcji pomocy, choremu na SMA 18-miesięcznemu Wojtuśowi z Galewic. Mundurowi wykonali wyzwanie w środowe popołudnie.

SMA, czyli najcięższa postać rdzeniowego zaniku mięśni. Cień tej bardzo ciężkiej choroby padł na 18 – miesięcznego Wojtusia Howisa z Galewic. Do przeżycia, niezbędny jest mu lek, którego koszt wynosi, aż 9 milionów złotych. Aby zaliczyć wyzwanie, którego podjęli się zduńskowolscy policjanci, za nominacją KPP w Wieruszowie należało wykonać 10 „pompek" i wpłacić minimum 5 zł na leczenie chorego malca.

- 3 czerwca popołudniu, na wewnętrznym parkingu zduńskowolskiej komendy „pompowaliśmy" i przeprowadziliśmy zbiórkę dla wsparcia leczenia Wojtusia. Bardzo serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Wieruszowie za nominację, która umożliwiła nam wzięcie udziału w tej bardzo szczytnej akcji. Jednocześnie do dalszych ćwiczeń pragniemy nominować Komendę Powiatową Policji w Pabianicach oraz Komendę Powiatową Policji w Sieradzu - informują mundurowi ze Zduńskiej Woli.

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR1CB5jQic2m7tYGugdrWLcbLpX4jm2xQI4IDbx-B6BU1hUw6V1yKK0TBfg

Zobacz film: