wersja testowa serwisu

Policjant po służbie udzielił pomocy mężczyźnie. Otrzymał podziękowania od rodziny poszkodowanego

policja-auto-napis

Interwencja policjanta po służbie prawdopodobnie uratowała życie mężczyźnie, który leżał nieprzytomny przy drodze w miejscowości Janów. Nikt z przejeżdżających nie zainteresował się jego losem. Pamiętajmy czasami jeden telefon może uratować komuś życie.

28 maja 2021 roku około godz 12.00 będący w czasie wolnym od służby policjant z Komisariatu Policji w Żychlinie sierż. sztab. Robert Lewandowski, jadąc samochodem zauważył leżącego przy drodze mężczyznę. Policjant natychmiast zatrzymał się i udzielił pierwszej pomocy. Mężczyzna był nieprzytomny i miał zakrwawioną twarz. Widząc że pokrzywdzony oddycha, ułożył poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej i wezwał karetkę pogotowia. Funkcjonariusz do chwili przybycia załogi karetki pogotowia, monitorował cały czas czynności życiowe mężczyzny.

Funkcjonariusz Policji, który zareagował i pomógł poszkodowanemu, będąc w czasie wolnym od służby, pokazał, że policjantem jest się nie tylko na służbie. To postawa godna szacunku, zasługująca na uznanie. Wdzięczność swoją wyraziła również mama poszkodowanego mężczyzny, która skierowała list z podziękowaniami złożony na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie.

źródło: KPP w Kutnie