Policjantki z Kutna rozmawiały z rodzicami uczniów o narkotykach i dopalaczach

262-181556
fot. KPP w Kutnie

Kutnowskie policjantki są częstymi gośćmi w szkołach także na zebraniach z rodzicami. Takie wizyty z mundurowymi mają na celu przede wszystkim uświadamianie rodziców jak ważną rolę pełnią w życiu swoich dzieci i jak mogą rozpoznać problemy z jakimi borykają się w dzisiejszym świecie ich pociechy.

Policjantki z kutnowskiej uczestniczyły w spotkaniu z rodzicami uczniów Zespołu Szkół numer 3 w Kutnie. Głównym celem spotkania było przedstawienie zjawiska uzależnienia od substancji psychoaktywnych, psychotropowych wśród młodzieży oraz negatywnych skutków oddziałujących na ich życie i zdrowie. 

- W trakcie rozmowy funkcjonariuszki przybliżyły rodzicom w praktyce rozpoznawanie dopalaczy oraz narkotyków i przedmiotów służących do ich przechowywania. Do tego celu użyły specjalistycznej walizki profilaktycznej. Każdy z rodziców miał możliwość zapoznać się z jej zawartością. Policjantki podczas spotkania omówiły zagrożenia, jakie wynikają z zażywania narkotyków jak również dopalaczy, po które coraz częściej sięga młodzież, nie zdając sobie sprawy z tego, jakie zagrożenie niesie ich zażywanie. Poinformowały rodziców o odpowiedzialności karnej osób nieletnich, jednocześnie zachęcając ich, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat zagrożeń - relacjonuje mł. asp. Daria Olczyk.

Spotkanie miało również na celu uświadomienie rodziców jak ważną rolę pełnią w życiu swojego dziecka. To oni mogą najszybciej zauważyć, że ich pociecha zmaga się z jakimś problemem.