wersja testowa serwisu

Policyjne podsumowanie Świąt Wielkanocnych w powiecie kutnowskim

policja---napis-2

To już kolejne święta, które przez panującą pandemię dla wielu z nas przebiegły zupełnie inaczej niż te, które pamiętamy. Dla kutnowskich mundurowych był to okres wytężonej służby. Policjanci w tym szczególnym czasie we wzmożonych siłach wyruszali na ulice powiatu kutnowskiego, wszystko po to, aby dbać o życie i zdrowie mieszkańców na drogach oraz aby chronić i pomóc uniknąć zagrożeń związanych z pandemią.

Tegoroczne Święta Wielkanocne w powiecie kutnowskim przebiegły spokojniej niż ubiegłoroczne. Od 2 do 5 kwietnia 2021 doszło łącznie do 6 zdarzeń drogowych, w tym czterech kolizji. Dwie osoby zostały ranne. Ponadto mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Niestety pomimo wielu apeli ze strony Policji o tym, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, funkcjonariusze ujawnili 77 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Każdego dnia, również w czasie świątecznych dni, funkcjonariusze kontrolowali osoby objęte kwarantanną i sprawdzali, czy przebywają one pod wskazanym wcześniej adresem. Policjanci sprawdzali parki, skwery i reagowali również na łamanie obostrzeń. Wyniki wzmożonych służb policjantów na terenie powiatu kutnowskiego pokazały spore zdyscyplinowanie społeczeństwa i większość mieszkańców stosowała się do wydanych zakazów. Niestety były jednak osoby, które nie zdawały sobie sprawy z powagi sytuacji.

Policjanci wobec 10 osób, które rażąco nie stosowały się do obowiązujących obostrzeń zastosowali postępowanie mandatowe, a w stosunku do 4 osób skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Wszystkie wymienione przypadki dotyczyły łamania nakazu zakrywania ust i nosa.

Ponadto mundurowi przeprowadzali również kontrole obiektów sportowych, usługowych oraz handlowych znajdujących się na terenie powiatu kutnowskiego i sprawdzali, czy właściciele przestrzegają nowych restrykcji związanych z zakazem prowadzenia poszczególnych form przedsiębiorczości. Niestety w dwóch przypadkach mundurowi ujawnili otwarte pomimo zakazów obiekty dostępne dla mieszkańców. W tych sprawach prowadzone będą czynności wyjaśniające, a także poinformowana zostanie Państwowa Inspekcja Sanitarna.

źródło: KPP w Kutnie