wersja testowa serwisu

Pomóż przetrwać pandemię zwierzakom z Zoo Safari w Borysewie. Trwa zbiórka pieniędzy

1fa8bb7a8705816bc1b36b54c3442f1f
W Ogrodzie znajduje się 600 zwierząt z pięciu kontynentów (fot. Zoo Safari Borysew)

Zoo Safari Borysew przeżywa trudne chwile. Wszystko przez aktualną sytuację, która panuje w kraju i na całym świecie. W sieci trwa zbiórka pieniędzy.

Zoo Safari Borysew powstało w sierpniu 2008 roku. Początkowo Sawanna nad Nerem w województwie łódzkim zajmowała 15 ha powierzchni, którą zamieszkiwało jedynie 30 gatunków. Aktualnie Ogród Zoologiczny zajmuje 25 hektarów, na których zgromadzono 600 zwierząt egzotycznych, reprezentujących 90 gatunków z 5 kontynentów.

- Kochani, mamy na utrzymaniu 600 zwierzaków, 90 gatunków z 5 kontynentów, wymagających specjalnych warunków żywienia i specjalistycznej opieki. Dotąd udawało nam się zapewniać należytą opiekę naszym podopiecznym, ale w związku globalną pandemią i totalnym chaosem gospodarczym nasze możliwości z dnia na dzień dramatycznie się kurczą - czytamy w opisie zbiórki.

W obliczu pandemii właściciele ogrodu są pozbawieni wszelkich dochodów.

- Utrzymywaliśmy się jedynie ze sprzedaży biletów - obecnie ogród zoologiczny musi być zamknięty do odwołania. Zwracamy się teraz do wszystkich miłośników zwierząt - każda przekazana przez Was złotówka będzie dla naszych zwierzaków na wagę złota - dodają właściciele.

Zbiórka pieniędzy odbywa się w TYM MIEJSCU.