wersja testowa serwisu

Postępy prac w nowym kompleksie muzealnym w Kutnie. Zobacz najnowsze zdjęcia z placu budowy

DSC0362_20201210-102545_1
fot. Urząd Miasta Kutno

Instalacje elektryczne, teletechniczne i centralnego ogrzewania podłączane są na terenie nowego kompleksu muzealnego w Kutnie. W budynku ratusza i Pałacu Saskiego cały czas trwają również prace budowlane.

W budynku ratusza trwają roboty związane z montażem instalacji: elektrycznej, teletechnicznej, wentylacji mechanicznej i centralnego ogrzewania. Trwa również tynkowanie ścian wewnątrz budynku. Robotnicy wylewają posadzki na poziomie poddasza. Na pierwszym piętrze i poddaszu montowane są stelaże pod sufity podwieszane. Wykonywany jest również montaż stolarki okiennej na terenie całego obiektu i osadzanie parapetów zewnętrznych. Pracownicy malują też elewację frontową. Ponadto zamontowano już agregat prądotwórczy i trwa podłączanie instalacji związanych z jego pracą.

Na budowie kompleksu muzealnego trwają w dużej mierze prace instalacyjne. W budynku pawilonu i łącznika północnego dobiega końca montaż instalacji centralnego ogrzewania. Osadzono już witryny aluminiowe, zakończono też układanie płytek na posadzce poddasza pawilonu. Niebawem rozpocznie się montaż windy w pawilonie ekspozycyjnym.

W części południowo - zachodniej Pałacu Saskiego robotnicy zakończyli prace montażowe przy konstrukcji drewnianej dachu oraz stropów. Dach został pokryty drewnianymi gontami. Na zrealizowanej części muru pruskiego (murowana ściana z cegieł poprzedzielana drewnianymi belkami) wykonano zewnętrzne i wewnętrzne tynki wapienne ścian. Dobiega końca rozprowadzanie instalacji teletechnicznej na poddaszu i parterze. Widać już efekty prac przy zapleczu kuchennym na parterze budynku. Rozprowadzono instalacje wodno-kanalizacyjną i częściowo wykonano posadzki. Oprócz tego robotnicy wykonują montaż konstrukcji szachulcowej ścian, stropu i dachu w części południowej budynku pałacu. Zamontowano węzeł cieplny w piwnicy. Teraz trwa jego podłączanie do instalacji wewnętrznej c. o.

Budowa nowego kompleksu muzealnego i przebudowa Pałacu Saskiego rozpoczęła się w marcu 2019 roku. Przewidywany termin zakończenia prac to druga połowa 2021 roku.

źródło: UM Kutno

Zobacz zdjęcia: