wersja testowa serwisu

Poszukiwana spowodowała kolizję przywłaszczonym samochodem. Kobieta była pod wpływem alkoholu

policja

Policjanci zatrzymali 41-latkę, która kierując samochodem kia doprowadziła do zderzenia z renault. Kobieta była poszukiwana a samochód, którym podróżowała był przywłaszczony. Ponadto kierująca była nietrzeźwa.

19 maja 2021 roku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Starowej Górze. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce. Ustalili, że kilka minut wcześniej kobieta kierująca samochodem kia na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z renault, którym podróżowały dwie osoby. W tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierująca kią odjechała, lecz pojechał za nią motocyklista - świadek kolizji.

W krótkim czasie do sprawczyni dotarli również policjanci. Była to 41-letnia mieszkanka Tuszyna, poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu przez prokuraturę w Kaliszu. Badanie jej trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Samochód, którym podróżowała, figurował jako utracony w wyniku przywłaszczenia. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 41-latka straciła już prawo jazdy, teraz odpowie za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Została poddana badaniom poziomu alkoholu we krwi, co pozwoli zweryfikować, czy kierowała samochodem pod wpływem alkoholu. Postępowania w tych sprawach prowadzą policjanci z komisariatów w Tuszynie i Rzgowie.

Źródło: Policja Łódzka