wersja testowa serwisu

Poszukiwani listami gończymi ukrywali się przez policją. Namierzyli ich kutnowscy kryminalni

policja---kajdanki

Dzięki wnikliwej pracy kutnowskich kryminalnych, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w jednym z mieszkań została zatrzymana para, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości od 3 lat. W trakcie działań okazało się, że kobieta kilka dni wcześniej, bez pomocy medycznej, urodziła dziecko. Oboje podejrzani poszukiwani byli listami gończymi. Najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

Policjanci z wydziału kryminalnego kutnowskiej komendy, monitorując środowisko przestępcze, uzyskali informację, iż na terenie województwa kujawsko-pomorskiego może ukrywać się para poszukiwana od 3 lat przez organy ścigania. Duet wielokrotnie zmieniał swoje miejsca pobytu. Policjanci szukając ich docierali do różnych osób i miejsc. Rozmawiali z mieszkańcami.

We wtorek, 23 czerwca w godzinach porannych kryminalni pojechali pod jeden z wytypowanych adresów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Po przybyciu na miejsce okazało się, że poszukiwani po raz kolejny zmienili miejsce pobytu. Nie uśpiło to jednak czujności policjantów. Jeszcze tego samego dnia podjęli kolejne bardzo intensywne działania, które pozwoliły wytypować następne miejsce, gdzie para może się ukrywać. Dociekliwość kryminalnych i ciężka praca przyniosła efekty.

- 41 - letnią kobietę i 36 - letniego mężczyznę zatrzymano w miejscowości Zagorzyce. Podczas zatrzymania wyszło na jaw, że mają przy sobie kilkudniowego noworodka. Okazało się bowiem, że kobieta 13 czerwca, bez pomocy medycznej, urodziła dziecko. Mając świadomość, że jest poszukiwana i że policja może monitorować szpitale nie próbowała szukać jakiegokolwiek lekarza - relacjonują mundurowi.

Sprawa na tym się jednak nie zakończyła. Dziecko nie zostało „zgłoszone" do stosownego urzędu i nie posiadało jeszcze aktu urodzenia ani numeru PESEL. Utrudniało to procedurę znalezienia odpowiedniego miejsca dla zatrzymanej kobiety z dzieckiem, z uwzględnieniem przystosowanego do tego zakładu karnego.

W wyniku intensywnej współpracy z Okręgowymi Inspektoratami Służby Więziennej w Łodzi oraz Bydgoszczy, funkcjonariuszami KMP w Toruniu, Sądem Rejonowym Wydział III Rodzinny Nieletnich w Radziejowie oraz funkcjonariuszami Służby Więziennej w Grudziądzu 41-letnia kobieta wraz ze swoim nowonarodzonym dzieckiem trafiła jeszcze tego samego dnia do zakładu karnego w Grudziądzu. Jej konkubent trafi do Zakładu Karnego w Łowiczu.

- Kobieta była poszukiwana listem gończym za kradzież z włamaniem. Natomiast jej konkubent był poszukiwany trzema listami gończymi za kradzież z włamaniem, oszustwo oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Oboje najbliższy rok spędzą w Zakładach Karnych - dodają policjanci.