wersja testowa serwisu

Potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko wpadł w ręce policjantów, miał ponad 2 promile alkoholu

breathalyser-1684428_960_720

Kolejny raz obywatelska postawa mieszkanki powiatu kutnowskiego przyczyniła się do zatrzymania sprawcy zdarzenia drogowego. Mężczyzna potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

22 marca 2020 roku około 18:15 policjanci kutnowskiej jednostki przyjęli zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty w Kutnie przy ul. Jesiennej. Gdy tylko funkcjonariusze pojawili się na miejscu ustalili, że prawdopodobnie kierujący bmw najechał na jadącego prawidłowo rowerzystę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanemu żadnej pomocy. Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. W tym czasie do komendy przyszła kobieta, która jest pracownikiem cywilnym kutnowskiej jednostki. Jadąc do pracy mijała mężczyznę ubranego na czarno, który się zataczał, a następnie mijała miejsce zdarzenia drogowego. W pracy dowiedziała się o wypadku, którego sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Natychmiast skojarzyła fakty. Poinformowała o wszystkim dyżurnego i razem z mundurowymi udała się w kierunku w którym widziała mężczyznę.

Czujność pracownicy policji zasługuje na szczególną pochwałę. Okazało się, że 25 letni mieszkaniec powiatu włocławskiego to kierowca bmw, który chwilę wcześniej potrącił rowerzystę i oddalił się pieszo. Został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz nie tylko straci prawo jazdy ale odpowie za spowodowanie wypadku oraz nieudzielenie pomocy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

Źródło: KPP Kutno