wersja testowa serwisu

Poważny wypadek w gminie Dąbrowice. Dwie osoby ranne, na miejscu śmigłowce LPR

Poważny wypadek w gminie Dąbrowice. Dwie osoby ranne, na miejscu śmigłowce LPR
fot. ilustracyjne (KPP w Opocznie)

Do dramatycznego wypadku doszło w miejscowości Piotrowo (gm. Dąbrowice). Na miejscu pojawiły się wszystkie służby ratunkowe, w tym dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W czwartek, 27 maja przed godziną 16:00 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie wpłynęło zgłoszenie dotyczące zabezpieczenie miejsca lądowania dla śmigłowców LPR. Jak się okazało, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zostało zadysponowane do gminy Dąbrowice w związku z wypadkiem, w którym ranne zostały dwie osoby.

Jak podaje TVP3 Łódź, dwóch pracowników montujących rolety okienne w budynku oparło się o barierki na balkonie, które nie wytrzymały obciążenia, i spadło z około 7 metrów. Jeden z poszkodowanych został przetransportowany do szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, a drugi - do szpitala w Płocku.

- Są to mężczyźni w wieku 21 i 39 lat. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego barierka nie wytrzymała obciążenia.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowani doznali urazu głowy i kręgosłupa. Na miejscu jest policja i Powiatowy Inspektor Pracy - czytamy na stronie lodz.tvp.pl