wersja testowa serwisu

Powiat Kutnowski szuka wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

Powiat Kutnowski szuka wolontariuszy Szlachetnej Paczki             i Akademii Przyszłości

W zeszłym roku w Powiecie Kutnowskim 37 rodziny otrzymały pomoc w ramach Szlachetnej Paczki. W naszym regionie działało 20 wolontariuszy, bez których mądra pomoc dla potrzebujących nie była możliwa. Po pandemii, w kryzysie, który już nas dotyka, programy takie jak Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości będą w Powiecie Kutnowskim potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Dlatego potrzebujemy Ciebie. 

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości to jedne z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. W Szlachetnej Paczce dzięki mądrej pomocy rokrocznie dedykowane wsparcie – w postaci paczek, ale również spotkań i nawiązywanych relacji oraz poczucia, że są dla kogoś ważni – otrzymują tysiące rodzin i osób samotnych. Akademia Przyszłości skupia się na budowaniu pewności siebie wśród dzieci, które dotychczas nie rozwijały całego swojego potencjału. Wolontariusze-tutorzy pracują indywidualnie z podopiecznymi na cotygodniowych godzinnych spotkaniach, podczas których pomagają im przezwyciężać bariery na drodze do dorosłości i spełniania swoich marzeń.

Aby mądra pomoc mogła trafić do potrzebujących rodzin, a dzieci miały możliwość odzyskać wiarę w siebie, niezbędne jest zrekrutowanie w Powiecie Kutnowskim wolontariuszy Paczki i wolontariuszy Akademii. 

O SuperW więcej informacji znajdziesz na www.szlachetnapaczka.pl/superw.

Co zrobić, by zostać wolontariuszem?
Aby zostać wolontariuszem Paczki bądź Akademii, wystarczy chęć do działania i ukończone 18 lat. Do wolontariatu zgłosić można się na stronie www.szlachetnapaczka.pl/superw – po wypełnieniu krótkiego formularza na chętnych czeka rozmowa z tymi, którzy będą czuwać nad ich przygodą z wolontariatem.

Kolejny krok to spotkanie wdrożeniowe w formie szkolenia, z uwagi na sytuację epidemiczną odbywające się online. Na końcu zostaje podpisanie niezbędnych dokumentów i włączenie się w mądrą pomoc. Co ważne, wszystkie działania obu programów społecznych będą dostosowane do obowiązujących obostrzeń, aby zadbać o zdrowie zarówno beneficjentów, jak i wolontariuszy. 

Jest coś, co najbardziej wspominam – kontynuuje opowiadanie o swojej przygodzie ze Szlachetną Paczką Ola. – Gdy byłam podczas Weekendu Cudów u rodziny, dwaj chłopcy podeszli do mnie. Jeden malutką rączką złapał moją dłoń, drugi wręczył mi niewielką torebeczkę. Były tam dwie ozdoby choinkowe wykonane własnoręcznie oraz aniołek.

Wolontariat to nie tylko projektowanie dobrych doświadczeń wśród potrzebujących, lecz również budowa siebie samego. Poprzez udział w mądrej pomocy wolontariusze zdobywają nowe kompetencje zawodowe, ucząc się: zarządzania projektami i ludźmi, planowania – i co chyba najważniejsze w dzisiejszych czasach – właściwego komunikowania, umiejętności porozumienia się z drugim człowiekiem. Mają szanse nawiązać nowe relacje i rozbudować sieć kontaktów, także zawodowych.

W powiecie kutnowskim Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukują wolontariuszy. Dzięki Tobie może zmienić się życie osób w potrzebie oraz Twoja lokalna społeczność.

Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl/superw i zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości w Powiecie Kutnowskim!