wersja testowa serwisu

Pożar na autostradzie A1 pod Kutnem, w ogniu stanął samochód. Akcję gaśniczą przeprowadzili... policjanci

216-106468

W sobotę, 11 stycznia, w okolicach Kutna, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi brali udział w gaszeniu samochodu, który stanął w płomieniach na autostradzie A1. Na szczęście nic nikomu się nie stało.

W sobotni poranek, około godz. 8:20 policjanci I Kompanii Prewencji OPP w Łodzi przejeżdżając autostradą A1, przed wjazdem na MOP Krzyżanów Zachód, zauważyli stojące na poboczu Mitsubishi Outlander,  spod maski którego unosił się ogień i dym. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję, wstrzymując ruch pojazdów, i przy wykorzystaniu służbowych gaśnic proszkowych przystąpili do gaszenia płonącego samochodu. Do tego celu wykorzystano także gaśnice innych uczestników ruchu drogowego, którzy zatrzymywali się w miejscu zdarzenia, wyrażając chęć pomocy.

Policjanci prowadzili akcję gaśniczą do czasu uzyskania informacji, że pojazd jest wyposażony w instalację gazową. Z uwagi na groźbę wybuchu funkcjonariusze odstąpili od dalszego gaszenia samochodu skupiając się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i bezpieczeństwie innych uczestników ruchu drogowego. Po chwili na miejsce przybyła załoga Straży Pożarnej, która przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu gaśniczego ostatecznie opanowała pożar.

Samochodem podróżowały 4 osoby, w tym 6-letnie dziecko. Na szczęście nic nikomu się nie stało. 

info: KWP w Łodzi