wersja testowa serwisu

Pożar w budynku mieszkalnym pod Strykowem. Strażacy przypominają i apelują

80614852_2561521767278462_8937833162088644608_n

W niedzielę, 22 grudnia o godzinie 23:30 straż pożarna została zadysponowana do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Stary Imielnik (gm. Stryków).

- Po przybyciu na miejscu pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono uszkodzenie przewodu kominowego na skutek zapłonu sadzy. Pęknięcie spowodowało wydostanie się ognia i zadymienie na część mieszkalną jednorodzinnego budynku mieszkalnego, co doprowadziło do zapalenia się boazeri, którą obity był jeden z pokoi - relacjonują druhowie z OSP Stryków. - Strażacy przy użyciu jednego prądu wody i użyciu podręcznego sprzętu burzącego ugasili i przelali palące się obicie.

W imieniu strażaków, chcielibyśmy przypomnieć o obowiązku czyszczenia i konserwacji przewodów kominowych. Przegląd kominowy tzn. sprawdzenie sprawności przewodów powinno dokonywać się przynajmniej raz w roku. I może to wykonać mistrz kominiarski. W domach opalanych paliwami stałymi, czyszczenie powinno odbywać się minimum cztery razy w roku, natomiast w domach opalanych gazem olejem lub innym paliwem ciekłym - minimum dwa razy w roku.

info: OSP Stryków