wersja testowa serwisu

Prace na Alei ZHP zakończone, wybudowano nową kanalizację. Inwestycja kosztowała ponad 700 tysięcy złotych

Prace na Alei ZHP zakończone, wybudowano nową kanalizację. Inwestycja kosztowała ponad 700 tysięcy złotych
fot. Urząd Miasta Kutno

Wykonawca podczas prowadzonych prac wykonał przewiert rurą stalową do rzeki Ochni. Dodatkowo umocniona została skarpa rzeki przy wylocie kanalizacji. O problemie tworzącym się w tym miejscu wielokrotnie informowali mieszkańcy, którzy musieli uważać na rozlewiska, jakie powstawały w wyniku ulewnych deszczów.

- Wraz z Tomkiem Rędzikowskim podejmowaliśmy wiele działań by to zadanie zostało jak najszybciej zrealizowane. Myślę, iż problem z podtopieniami przejdzie do historii - podkreśla przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora, który wraz z radnym Tomaszem Rędzikowskim wnioskowali o budowę kanalizacji jeszcze w tym roku.

Po zakończeniu realizacji inwestycji, mieszkańcy mogą już korzystać z odtworzonych parkowych alejek, chodników oraz fragmentu jezdni na Alei ZHP. Ponadto uporządkowane zostały tereny zielone, przy których wykonywane były prace.

Budowa kanalizacji trwała ponad trzy miesiące. W tym momencie trwają czynności odbiorowe. Inwestycję wykonało Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe ELVIS Robert Kaczmarek za kwotę ok. 710 000 zł.

źródło: UM Kutno

Zobacz zdjęcia: