wersja testowa serwisu

Prace na Stalowej w Kutnie zakończone. Inwestycja kosztowała 1,4 mln złotych

DSC03880
fot. Urząd Miasta Kutno

Zakończyły się prace budowlane na ulicy Stalowej. Droga w ostatnich miesiącach była modernizowana. Dotychczas gruntowa ulica zupełnie zmieniła swoje oblicze.

Droga zyskała nie tylko równą asfaltową nawierzchnię, ale także nowe chodniki i odwodnienie. Ulica Stalowa położona jest daleko od centrum miasta, ale mimo wszystko jest to jedno ze strategicznych zadań Kutna w tym roku:

- Ulica Stalowa jest położona w rejonie dzielnicy przemysłowej Sklęczki i w podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, więc będzie ona służyła pracownikom do dojazdów do pracy. Ona ma również służyć do zaopatrzenia firm tam funkcjonujących albo do wywozu towarów z tych firm - podkreśla Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Kutna.

Przebudowa ulicy Stalowej kosztowała niespełna milion 400 tysięcy złotych. Miasto otrzymało dofinansowanie na tę inwestycję 594 tysiące złotych z Funduszu Dróg Samorządowych oraz 200 tysięcy złotych z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Prace prowadzone były od września. Teraz trwają prace związane z odbiorem technicznym drogi.

źródło: UM Kutno