wersja testowa serwisu

Pracownicy oświaty z Kutna testują się przed powrotem do szkół

DSC07752
W sumie przebadanych zostanie 159 osób (fot. Urząd Miasta Kutno)

Ponad połowa nauczycieli klas I-III oraz pracowników kutnowskich szkół podstawowych zdecydowała się na wykonanie testów przesiewowych wykrywających COVID-19.

Przypomnijmy w poniedziałek (11.01) Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o tym, że najmłodsi uczniowie wracają do szkół i będą uczyć się stacjonarnie. Również od poniedziałku ruszyły przesiewowe badania nauczycieli wykrywające zakażenie koronawirusem. Jak wynika z danych zebranych przez dyrektorów kutnowskich placówek, 52 procent nauczycieli i pracowników zapisało się na test.

- W sumie przebadanych zostanie 159 osób. Pracownicy oświaty zgłaszają się do sanepidu w celu wykonania testu. Najwięcej nauczycieli i pracowników administracji przetestuje się w Szkole Podstawowej nr 6. Będzie to 36 osób. 32 osoby będą przetestowane w Szkole Podstawowej nr 1 – wylicza Zbigniew Wdowiak, Zastępca Prezydenta Kutna.

Badania wykonywane będą do piątku (15.01). Wynik badania każda z testowanych osób otrzyma najpóźniej w niedzielę, (17.01). Uczniowie wrócą do szkół od 18.01.