wersja testowa serwisu

Pracownicy Urzędu Miasta Kutno pomagają potrzebującym. Po raz kolejny stworzyli Szlachetną Paczkę

DSC0369_20201211-174427_1
fot. Urząd Miasta Kutno

Po raz kolejny pracownicy Urzędu Miasta Kutno pokazali serca i pomogli potrzebującym. Kolejny rok z rzędu włączyli się w tę szczytną akcję i skompletowali Szlachetną Paczkę.

- Już od dziewięciu lat dołączamy się do tej szczytnej akcji. Jako prezydent obejmuję ją honorowym patronatem, a jako urząd przygotowujemy swoją paczkę dla osoby lub rodziny, która jest potrzebująca. Pomagamy, jak możemy, bo dobro wraca – przypomina prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Pracownicy UM Kutno w ten sposób pomogli Panu Mariuszowi, który jeszcze kilkanaście lat temu wiódł spokojne i zwyczajne życie z żoną. Niestety sytuacja 59-letniego mężczyzny skomplikowała się. Zdiagnozowano u niego chorobę, przez którą musiał zrezygnować z pracy, a na domiar złego, niedługo później jego żona złożyła pozew rozwodowy. Mężczyzna musiał wyprowadzić się z domu, który remontował wiele lat. Teraz mieszka samotnie w wynajętym mieszkaniu. Pan Mariusz zmaga się z ciężką depresją, która niekiedy nie pozwala mu nawet wstać z łóżka. 59-latek utrzymuje się jedynie z renty w wysokości 1230 złotych. Po odliczeniu kosztów utrzymania oraz leków, na życie zostaje mu 447 złotych.

W przygotowanej paczce znalazły się wszystkie potrzebne Panu Mariuszowi rzeczy. To między innymi dwupalnikowa kuchenka gazowa, pościel czy spora ilość środków czystości.

Ponadto pracownicy kutnowskiego magistratu dołożyli wszelkich starań, aby Pan Mariusz mógł w jeszcze większym stopniu korzystać ze wspomnianej już kuchenki i spakowali do swojej paczki także garnki i patelnię.

- Nie zapomnieliśmy też o żywności, włożyliśmy do paczki makarony, olej i sporo herbaty. Wszystko to przypieczętowaliśmy energią, jaką przesyłamy do Pana Mariusza. Oby był to dla niego przełomowy moment - dodają pracownicy UM Kutno.

Zobacz film: