wersja testowa serwisu

Prezydent Kutna i Przewodniczący Rady Miasta uhonorowali kutnowskich wolontariuszy

Untitled
fot. Urząd Miasta Kutno

Podczas specjalnej uroczystości w kutnowskim Urzędzie Miasta podziękowano wolontariuszom oraz uhonorowano tych, którzy narażając własne zdrowie pomagają w okresie pandemii.

Do społeczników z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, powędrowały specjalne podziękowania i figurki aniołów od kutnowskiego rzeźbiarza oraz drobne upominki z logo Miasta Kutna, które wręczył Zbigniew Wdowiak - Zastępca Prezydenta Miasta Kutna w asyście Bożeny Budnik - Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie i Mariusza Sikory - Przewodniczącego Rady Miasta. 

- W tym trudnym roku, w którym dotknęła nas pandemia koronawirusa, wyjątkowo gorąco dziękuję wolontariuszom niosącym pomoc naszym mieszkańcom, zwłaszcza osobom chorym, starszym, przebywającym na kwarantannie. Ich postawa jest szczególnie istotna właśnie w tym czasie, w którym kontakty rodzinne i pomoc osób najbliższych są utrudnione - powiedział Zbigniew Wdowiak.

Wolontariusze wielokrotnie przekazywali nieodpłatnie żywność mieszkańcom miasta, którzy pozostawali w kwarantannie. Pomagali robić zakupy i dostarczali niezbędne środki czystości. Zaangażowali się również w szycie maseczek i tworzenie przyłbic ochronnych.

- Współpracowaliśmy z ludźmi, którzy drukowali nam przyłbice. Rozwoziliśmy je potrzebującym jednostkom i osobom – tłumaczy Lidia Dyśko z Kutnowskich Motocyklistów.

- Inicjatywy zrzeszające pomagających to efekt spontanicznej reakcji – zaznacza Izabella Filipowicz-Stępniak z Widzialnej Ręki.

- Bardzo spontanicznie, ale w sumie w bardzo zorganizowany sposób skrzyknęliśmy się z grupą osób z Kutna. Stworzyliśmy grupy w mediach społecznościowych. Poszło to taką falą, której nikt z nas się nie spodziewał – mówi Izabella Filipowicz-Stępniak.

Specjalne podziękowania otrzymało dziewięć stowarzyszeń i nieformalnych grup wolontariuszy, które na co dzień współpracują z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kutnie w ramach wsparcia dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustanowiony w 1985 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych i przypada na dzień 5 grudnia.

Lista uhonorowanych przez Prezydenta:

1. "Widzialna Ręka" Kutno
2. Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowszczak
3. Stowarzyszenie Kutnowskich Motocyklistów
4. Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Kutno
5. Inicjatywa Społeczna "Za torami"
6. Grupa wolontariuszy przy Kościele Zielonoświątkowym w Kutnie
7. Kutnowskie Stowarzyszenie "Nie jesteś sam
8. Parafialny Zespół Charytatywny Caritas Parasfii P.W. Błogosławionych Męczenników Kutnowskich
9. „Teen Challenge" Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie

źródło: UM Kutno

Zobacz zdjęcia: