Najważniejsze wideo w eku24

Prezydent Mariusz Sikora z wizytą w Vandemoortele Polska

vdm-wizyta-1
fot. UM Kutno

W minioną środę, na zaproszenie p. Grzegorza Skoczylasa, Dyrektora fabryki przedstawiciele Urzędu Miasta Kutno gościli w zakładzie produkcyjnym Vandemoortele Polska przy ul. Bohaterów Walk nad Bzurą 3.

Ze strony Miasta Kutno w spotkaniu uczestniczyli Mariusz Sikora, Prezydent Miasta Kutno oraz Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Miasta. Spółkę Vandemoortele, poza Grzegorzem Skoczylasem, reprezentowała także p. Agnieszka Bernolak, Dyrektor ds. personalnych. Spotkanie było okazją do zapoznania się przedstawicieli belgijskiej firmy z nowym prezydentem.

Wizyta rozpoczęła się od krótkiej prezentacji dotyczącej grupy Vandemoortele. Następnie, dyrektor zakładu w Kutnie oprowadził gości po fabryce prezentując nowoczesne linie produkcyjne, na których powstają różnorakie wypieki, trafiające do sklepów w Europie Środkowej.

Firma Vandemoortele powstała już 125 lat temu w Belgii. Pod koniec 2016 roku rozpoczęła się produkcja mrożonego pieczywa w nowym zakładzie Vandemoortele w Kutnie, wybudowanym na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obecnie firma zatrudnia ponad 100 osób w obszarze produkcji oraz administracji. Spółka od początku swojej działalności aktywnie włączała się w działalność lokalną. Od 2016 roku jest jednym ze sponsorów Święta Róży. Wspiera też swoimi pysznymi wypiekami, różne wydarzenia w mieście oraz lokalne instytucje (stacja krwiodawstwa, domy dziecka).

Spotkanie było także okazją do zapoznania władz miasta z planami firmy. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów, Vandemoortele Polska już w sierpniu br. rozpocznie nową inwestycję na swoim terenie. Jej zakończenie zaplanowane na trzeci kwartał 2025. W efekcie rozbudowy zakładu zostanie zainstalowana kolejna nowoczesna linia produkcyjna, a Spółka zatrudni min. 20 nowych pracowników, w przyszłym roku.

- Było mi niezmiernie miło gościć w kutnowskiej fabryce Vandemoortele. Cieszę się, że ponad 8 lat temu firma zdecydowała się na inwestycję w naszym mieście, dołączając do grona licznie reprezentowanych przedsiębiorstw z branży spożywczej. Informacja o rozbudowie tylko to potwierdza. Trzymam kciuki za sprawną realizację przedsięwzięcia – mówi Mariusz Sikora Prezydent Miasta Kutno.

Vandemoortele to globalna firma z siedzibą w belgijskiej Gandawie. Spółka posiada aktualnie 29 zakładów produkcyjnych w Europie (w tym 2 w Polsce), z których zaopatruje swoich klientów w 72 krajach na świecie. Więcej o historii firmy można dowiedzieć się z podcastów dostępnych w serwisie Spotify: Otworzy się w nowym okniehttps://open.spotify.com/playlist/4m9yBXYHsNH22bTgE2a859?si=dff0fb78f6d2416e&nd=1&dlsi=5fa69a2609cf4b6a#login

Zachęcamy także do zapoznania się z, niedawno opublikowanym, obszernym raportem o działalności firmy w ubiegłym roku: Otworzy się w nowym okniehttps://vandemoortele.com/pl-pl.

źródło: UM Kutno