wersja testowa serwisu

Próba oszustwa metodą na tzw „przewałkę” w Kutnie. Policja zatrzymała 50-letniego obywatela Bułgarii

policja---kajdanki

Mężczyzna podejrzany o usiłowanie dokonania oszustwa na tzw. "przewałkę" został zatrzymany dzięki czujności właściciela kantoru. 50-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny przewiduje za to karę do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 15 lutego do jednego z kantoru w Kutnie wszedł mężczyzna, który chciał wymienić pewną sumę euro na polskie złotówki. Właściciel kantoru przeliczył gotówkę i przygotował plik złotówek do wymiany, które podzielił na dwie części. Przekazał mężczyźnie pierwszą partię pieniędzy celem przeliczenia, szykując w międzyczasie kolejny plik do wymiany.

- Mężczyzna odebrał od kasjera część pieniędzy i jedną ręką ze spodu pliku sprytnie schował w dłoni część banknotów. Po chwili oddał kasjerowi pieniądze mówiąc, że się rozmyślił i nie będzie jednak wymieniał gotówki i zażądał zwrotu euro, które przekazał - relacjonują policjanci z Kutna. - Właściciel kantoru wykazał się jednak dużą czujnością i przeliczy plik pieniędzy zwrócony przez mężczyznę. Kiedy zorientował się że brakuje banknotów oświadczył, że dzwoni na Policję. Wówczas klient wszczął awanturę, zaczął wyzywać właściciela kantoru i mu grozić.

Mężczyzną okazał się 50-letni obywatel Bułgarii. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 16 lutego 2021 roku usłyszał zarzut usiłowania oszustwa i gróźb karalnych. Za przestępstwo usiłowania oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.