wersja testowa serwisu

Problem z poradniami okulistycznymi w powiecie kutnowskim. "Nie może być tak, że obywatele nie mają możliwości dbania o własne zdrowie i leczenie się!"

visual-5028088_960_720

Posłanka na Sejm RP Paulina Matysiak zajęła się problemem mieszkańców Kutna i powiatu kutnowskiego, którzy skarżą się, że pomimo posiadania skierowania do poradni okulistycznej, nie mogą się do niej dostać, ponieważ do końca 2021 r. wszystkie terminy są zajęte.

Parlamentarzystka zauważa, że poradnia, która znajdowała się przy Kutnowskim Szpitalu Samorządowym w Kutnie zakończyła swoją działalność w listopadzie 2020 roku. Z usług tej poradni korzystało bardzo wielu kutnian, jednak nie wchodziła ona w struktury placówki. Okazuje się, że jeszcze w tym roku może dojść do podobnej sytuacji w NZOZ Medyk


- Z mediów dotarła do mnie również informacja, że poradnia NZOZ MEDYK w Kutnie planuje z 31 sierpnia 2021 r. rozwiązać umowę na świadczenia w zakresie poradni okulistycznej, co jeszcze spotęguje problem w regionie - mówi Paulina Matysiak. - Ponadto Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia 24 kwietnia ogłosił postępowanie konkursowe w celu uzupełnienia brakujących świadczeń okulistycznych na terenie powiatu kutnowskiego. Termin składania ofert minął 13 maja 2021 roku. Niestety postępowanie to zostało unieważnione, ponieważ żadna z placówek nie zgłosiła się do konkursu.

Posłanka na Sejm RP zdecydowała się złożyć interpelację do Ministra Zdrowia oraz interwencję do Dyrektora Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Ministra pytam o to, jak kroki, które zamierza podjąć, aby poprawić dostępność do świadczeń z zakresu opieki okulistycznej w powiecie kutnowskim. Dyrektora o obecne kontrakty z NFZ na świadczenia usług okulistycznych i kiedy zamierza ogłosić postępowanie konkursowe w celu uzupełnienia tych świadczeń - wyjaśnia Paulina Matysiak. - Nie może być tak, że obywatelki i obywatele nie mają możliwości korzystania z możliwości dbania o własne zdrowie i leczenia się!