wersja testowa serwisu

Próbowali okraść nieczynny młyn w Strugienicach. Zauważył ich policjant po służbie

Próbowali okraść nieczynny młyn w Strugienicach. Zauważył ich policjant po służbie
fot. KPP w Łowiczu

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę próbującego ukraść stalowe elementy z nieczynnego młyna. Łowiccy policjanci ustalili i zatrzymali jego dwóch wspólników. Trójce zatrzymanych grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 4 października 2021 roku w godzinach popołudniowych w miejscowości Strugienice (gm. Zduny). Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby przejeżdżał obok nieczynnego młyna i zauważył wałęsających się tam mężczyzn. 

- Próbowali oni ukraść stalowe elementy wyposażenia młyna. Policjant natychmiast zareagował. Zawiadomił dyżurnego łowickiej komendy powiatowej a sam zatrzymał jednego ze sprawców - informuje kom. Urszula Szymczak z KPP w Łowiczu.

Był to znany policji 32-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. W tej sprawie śledczy ustalili jeszcze dwóch kompanów 32-latka. Byli to 36-latek z powiatu łowickiego i 25-latek z powiatu kutnowskiego. Oni również zostali zatrzymani. Cała trójka usłyszała zarzuty usiłowania kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.