Najważniejsze wideo w eku24

Profilaktyka "Bezpiecznych Wakacji" w powiecie kutnowskim

262-197781
fot. KPP w Kutnie

Trwają Wakacje, a wraz z nimi profilaktyka na półkoloniach w Oratorium przy Parafii pw. św. Michała Archanioła w Kutnie-Woźniaków i w Aquaparku. 8 lipca 2024 roku kolejna grupa dzieci dowiedziała się jakich należy przestrzegać zasad podczas spędzania wolnego czasu.

Podczas spotkań z dziećmi profilaktyk społeczna - mł. asp. Katarzyna Wasiak z KPP w Kutnie przypomniała dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Szczególną uwagę zwróciła na niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą, kąpiele na niestrzeżonych akwenach. Policjantka utrwaliła wśród najmłodszych znajomość numerów telefonów do służb ratowniczych i zasady korzystania z nich. Rozmawiała z dziećmi o zagrożeniach w Internecie i kontaktach z osobami obcymi.

Przypomniano jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, oraz gdzie zwrócić się po pomoc. Ponadto omówiono zasady bezpieczeństwa na drodze, o tym jak ważne jest noszenie odblasków. Na koniec spotkania dzieci miały okazję obejrzeć ciekawy film profilaktyczny o bezpieczeństwie nad wodą.

- Przypominamy, że w związku z trwającą ogólnopolską akcją informacyjno-edukacyjna KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ, został ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. "Artystyczny przeWODNIK", promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ Zachęcamy do wzięcia w nim udziału - mówi mł. asp. Katarzyna Wasiak.