wersja testowa serwisu

Program "Aktywna tablica" w ZSS w Ozorkowie. W szkole gościł Łódzki Kurator Oświaty

126489418_3955395594574133_8201040954476947117_o
fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Łódzki Kurator Oświaty Waldemar Flajszer odwiedził dziś powiat zgierski. W Zespole Szkół Specjalnych w Ozorkowie, na konferencji prasowej z udziałem wicestarosty zgierskiego Dominika Gabrysiaka, posła na Sejm RP Marka Matuszewskiego i dyrektor placówki Anety Jatczak, mówił o rządowym programie „Aktywna tablica", którego ozorkowski ZSS jest beneficjentem.

Program ten, jak informował poseł Marek Matuszewski, powstał po to, by szkoły były lepiej doposażone, a dzieci mogły korzystać z nowoczesnego sprzętu komputerowego, tablic interaktywnych, ekranów dotykowych i laptopów.

- Program „Aktywna tablica" jest kontynuowany od 2017 r. i w pierwszej jego edycji, w województwie łódzkim na te cele zostało przeznaczone 12,5 miliona zł. Brało w niej udział aż 720 szkół - mówił kurator Waldemar Flajszer - Obecnie rząd wprowadza drugą edycję - na lata 2020-2024. W tym roku jesteśmy na etapie finalizacji wniosków. Lada moment, po podpisaniu umów, szkoły będą ten sprzęt otrzymywały.

16 powiatowych szkół – beneficjentów obecnej edycji programu „Aktywna tablica", uzyskało wsparcie w łącznej kwocie 224 tys. zł, wkład własny powiatu to 56 tys. zł, więc w sumie do placówek trafi sprzęt za 280 tys. zł.

- W dobie nauki zdalnej zapotrzebowanie na nowoczesny sprzęt w szkołach jest naprawdę bardzo duże. Już wkrótce 16 szkół w powiecie zgierskim otrzyma około 70 dodatkowych laptopów, które będą służyły uczniom do tego by jak najlepiej realizować swoje potrzeby edukacyjne – mówił wicestarosta zgierski Dominik Gabrysiak.

ZSS w Ozorkowie złożył wniosek do programu „Aktywna tablica" już po raz drugi. Dyrektor szkoły Aneta Jatczak podkreśla, że korzystanie przez uczniów z niepełnosprawnością z nowoczesnego sprzętu, sprawia im wiele satysfakcji a zadowoleni z dostępu dzieci do nowoczesnych technologii, są również ich rodzice.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu